Jak robią to inni?

Popularną techniką w produkcji regałów magazynowych jest spawanie, czyli obróbka cieplna metalu w temperaturze około 3200 stopni Celsjusza. Ta metoda obróbki jest łatwa i szybka, ale podczas spawania stal podlega znacznym odkształceniom.

Wyobraźmy sobie regał o wymiarach 30 x 25 x 7,5 m. Taka konstrukcja waży 70 000 kg i składa się z 2940 elementów. Jeśli każdy element odkształciłby się w czasie obróbki, to nigdy nie uda się uzyskać założonej i koniecznej dokładności wykonania.

Jak robimy to my?

Wyobraźmy sobie regał o takich samych wymiarach, takiej samej wadze i takiej samej liczbie elementów, jednak tym razem wykonany z atestowanych materiałów i poddany obróbce na zimno. Przy takich materiałach i metodach błąd odchylenia od pionu to +/- 2 mm, a błąd szerokości +/- 15 mm. Takiej tolerancji nie da się uzyskać żadną inną techniką obróbki.

Obróbka na zimno to operacja krępowania, wyginania i tłoczenia metalu w stosunkowo niskiej temperaturze 50 stopni Celsjusza. Powoduje, że wymiary elementów oraz połączenia między nimi są stabilne pod obciążeniem. Łączenie „na zimno” odbywa się poprzez łączenie śrubami i pozwala utrzymać tolerancję całej konstrukcji w odpowiednich normach.

Po obróbce konstrukcji stalowych na zimno wytrzymałość konstrukcji wzrasta o 36 %.

Dowiedz się więcej o naszej firmie i koniecznie sprawdź ofertę regałów magazynowych wysokiego składowania i relokacji linii produkcyjnych!